DJ

Najważniejsze dla mnie w mojej pracy jest dobro klienta.  Jego poczucie bezpieczeństwa i zaufanie jest dla mnie fundamentem współpracy. Niezwykle cieszy mnie, że mogę pomagać i towarzyszyć w przepracowywaniu poczucia niemożności i bezradności, a potem w spełnianiu się klienta w realnym świecie, gdy zaczyna podążać za swoim procesem, czyli swoimi marzeniami, wizjami i snami.

 

Fascynuje mnie kompleksowość tej zmiany, która jest możliwa dzięki metodzie którą studiuję i pracuję. Ten moment, gdy pojawia się w człowieku akceptacja i szacunek do siebie. Gdy zaczyna być świadomy swojej siły i realnych szans oraz możliwości jakie stwarza mu rzeczywistość. Wtedy zaczyna realizować swoje marzenia.

 

Życie bywa skomplikowane i niesie ze sobą bogactwo możliwych doświadczeń. Cieszę się, że metoda którą wybrałem jest wszechstronna, dzięki czemu mam możliwość pomocy w wielu problemach. Za nimi wszystkimi kryje się proces danej osoby. W  trakcie jego przepracowywania wyjawia nam jaki jest sens tego co się przydarza i przedstawia rozwiązanie.

 

Jestem psychologiem, absolwentem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Od 10 lat prowadzę praktykę psychoterapeutyczną metodami psychologii procesu, od 5 lat zajmuję się także coachingiem. Prowadzię szkolenia psychologiczne, warsztaty rozwojowe i treningi umiejętności. Tematem DDA/DDD zajmuję się od początku swojej pracy zawodowej.

 

Zainspirowany własnymi doświadczeniami życiowymi prowadzę terapię osób z historią nadużyciową, czyli powtarzającą się przemocą emocjonalną lub odrzuceniem w dzieciństwie, co przekłada się na konkretne problemy w życiu dorosłym (nerwice, depresje, lęk). Prowadzę od 10 lat grupy terapeutyczne dla osób z niską samooceną i poczuciem odrzucenia, które pragną poczuć się lepiej i stanąć na własnych nogach. Na tych spotkaniach wypracowuję z klientami poczucie wewnętrznej siły i trwałego poczucia wewnętrznego wsparcia. Grupy te adresowane są także do osób identyfikujących się jako DDA/DDD (Dorosłe Dzieci z domów Alkoholowych/Dysfunkcyjnych pod względem zaspokajania potrzeb wychowywanego w nich dziecka). Prowadzę także zajęcia pracy z krytyką wewnętrzną oraz warsztaty samorealizacji "Ścieżka Serca".

 

Mam także spore doświadczenie w pracy z szeregiem konkretnych problemów, np. z lękami społecznymi (trwanie w pozycji obronnej, problemy z radzeniem sobie w konfliktowych sytuacjach, trudności w stawianiu granic i asertywnością), z problemami relacyjnymi (konflikty, zdrady, uzależnienia od osoby którą się kocha, problemy z bliskością w związku) ale także w pracy z bulimią anorektyczną, problemami z zasypianiem i bezsennością, wypaleniem życiowym i zawodowym, perfekcjonizmem czy niemożnością czerpania radości z życia. Dodatkowo interesuję się wypracowywaniem umiejętności psychologicznych sprzyjających samorealizacji człowieka w życiu. 

 

W Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie ukończyłem Studium Psychoterapii metodami psychologii procesu, kursy coachingu, pracy z relacjami oraz pracy z grupami i organizacjami, a także wiele szkoleń u nauczycieli zagranicznych i polskich. Pracuję pod superwizją dyplomowanych terapeutów i nauczycieli psychologii procesu. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu, w swojej pracy kieruję się  Kodeksem Etycznym tego Stowarzyszenia .

 

Dariusz Jundziłł

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 605 279 927

 

Strategia na przeżycie nie daje spełnienia w życiu...